Kuchnia to nie tylko gotowanie. Kuchnia powinna być funkcjonalna, dokładnie przemyślana i dopasowana do wystroju mieszkania.

Z naszego doświadczenia


Pierwsza decyzja

Kuchnia powinna być proporcjonalna do wielkości domu i ilości domowników oraz dostosowana do Waszych potrzeb. Zdecydujcie, czy ma być otwarta czy zamknięta. Pamiętajcie - ceramika spełnia wszystkie wymogi jako materiał na ściany i podłogi: jest niepalna, łatwa w utrzymaniu czystości i nie wchłania wilgoci.

Dlaczego warto kupić ceramikę do kuchni w naszym salonie?

Nasze ceny płytek i kafli do kuchni są często niższe niż w okolicznych marketach. Posiadamy własny transport i dowozimy towar bezpłatnie we wskazane miejsce. Możemy też pomóc zaprojektować Wam kuchnię wraz z wizualizacją i dokładnym kosztorysem a następnie polecić sprawdzonych fachowców i pomóc dobrać odpowiedni osprzęt.

Światło


To nie takie proste.

Lampa wisząca nad stołem (55-60cm ponad nim), oświetlenie blatów i kuchenki, reflektory przy szafkach i wewnątrz nich - warto zadbać o dobre oświetlenie.

Wyposażenie AGD


Wybierzcie je dopiero po zaplanowaniu całej kuchni.

Najpierw piekarnik (najbardziej widoczny), lub lodówka. Następnie płyta, okap, zmywarka i na końcu zlew.

Meble


Jak dobrze wybrać?

Kuchnia zabudowana od podłogi po sufit meblami, może sprawiać wrażenie mniejszej. Jeśli do zagospodarowania macie mało miejsca, lepiej sprawdzą się niskie przeszklone szafki lub półki.

A co z płytkami?


Jakie płytki wybrać do kuchni?

Kuchnia to jedno z tych pomieszczeń, z których korzystamy najczęściej w ciągu dnia. Przy wyborze płytek ceramicznych do kuchni pamiętajmy, że podłoga w kuchni brudzi się częściej. Jest też narażona na wilgoć oraz uszkodzenia mechaniczne wskutek upadku różnych, kuchennych przedmiotów. Płytki takie powinny więc posiadać wysokie parametry powierzchownej odporności na uszkodzenia i brud.Powinny się też cechować twardością między 4 a 6.

Jaka klasa ścieralności?

W kuchni najlepiej sprawdzą się płytki z III i wyższą klasą ścieralności. Warto też unikać terakoty czy glazury o matowym wykończeniu oraz płytek z porowatą powierzchnią - zapobiegnie to wchłanianiu tłuszczu i osadzaniu się brudu.


Potrzebna pomoc przy wyborze płytek do kuchni?

+48 697 328 499