Kuchnia to nie tylko gotowanie. Kuchnia powinna być funkcjonalna, dokładnie przemyślana i dopasowana do wystroju mieszkania.

Ceramika w kuchni


W kuchni zarówno na podłodze, jak i na ścianach pomiędzy blatem a szafkami wiszącymi najlepiej sprawdzają się płytki ceramiczne. Są bardzo praktyczne, odporne na wilgoć, tłuszcz, wodę i wysoką temperaturę. Ponadto nie wykazują wrażliwości na ścieranie. Płytki kuchenne z ceramiki mają zróżnicowane wzornictwo i są łatwe w utrzymaniu w czystości. Wśród naszych kolekcji znajdą Państwo wiele modeli płytek do aranżacji przestrzeni kuchennej. Dostarczamy płytki kuchenne w konkurencyjnych cenach. Oferujemy także własny transport. Chętnie pomożemy w zaprojektowaniu kuchni wraz z wizualizacją.

Światło


To nie takie proste.

Lampa wisząca nad stołem (55-60cm ponad nim), oświetlenie blatów i kuchenki, reflektory przy szafkach i wewnątrz nich - warto zadbać o dobre oświetlenie.

Wyposażenie AGD


Wybierzcie je dopiero po zaplanowaniu całej kuchni.

Najpierw piekarnik (najbardziej widoczny), lub lodówka. Następnie płyta, okap, zmywarka i na końcu zlew.

Meble


Jak dobrze wybrać?

Kuchnia zabudowana od podłogi po sufit meblami, może sprawiać wrażenie mniejszej. Jeśli do zagospodarowania macie mało miejsca, lepiej sprawdzą się niskie przeszklone szafki lub półki.

Jakie płytki wybrać do kuchni?


Kuchnia to jedno z tych pomieszczeń, z których korzysta się najczęściej w ciągu dnia. Przy wyborze płytek ceramicznych do kuchni należy pamiętać, że podłoga we wnętrzu, w którym przygotowywane są posiłki, brudzi się częściej. Jest też narażona na wilgoć oraz uszkodzenia mechaniczne wskutek upadku różnych, kuchennych przedmiotów. Płytki do kuchni powinny zatem posiadać wysokie parametry powierzchownej odporności na uszkodzenia i brud. Powinny się też cechować twardością między 4, a 6. W kuchni najlepiej sprawdzą się płytki ceramiczne z III i wyższą klasą ścieralności. Warto też unikać terakoty czy glazury o matowym wykończeniu oraz płytek z porowatą powierzchnią - zapobiegnie to wchłanianiu tłuszczu i osadzaniu się brudu.


Potrzebna pomoc przy wyborze płytek do kuchni?

+48 697 328 499