Farby do elewacji

W naszym salonie zlokalizowanym w Jelczu-Laskowicach klienci mogą liczyć na szeroki wybór farb do elewacji. Farby te przeznaczone są malowania zewnętrznej fasady budynku. Malowanie elewacji pozwala nie tylko stworzyć estetycznie wyglądającą powłokę, ale również swojego rodzaju warstwę ochronną.

Farba do elewacji stanowi ostatnią warstwę wykończeniową, wiec ważny jest jej odpowiedni wybór. Warstwa ma za zadanie zabezpieczyć budynek m.in. przed wchłanianiem wilgoci, powstawaniem grzybów i pleśni oraz szkodliwym działaniem promieni UV. Dobrze dobrana farba będzie również skutecznie maskować zanieczyszczenia, dzięki czemu renowacja fasada nie będzie konieczna zbyt często.

Jaką farbę elewacyjną wybrać?

Na rynku dostępne są farby elewacyjne:

  • akrylowe,
  • silikonowe,
  • silikatowe,
  • silikonowo-silikatowe.

Każda z nich wyróżnia się innymi parametrami i polecana jest do innego rodzaju tynku. Farby elewacyjne akrylowe stosowane są przede wszystkim do powierzchni betonowych oraz cegły. Sprawdzą się również do wszystkich rodzajów tynków, co czyni ją najpopularniejszym wyborem. Farba ta charakteryzuje się odpornością na zabrudzenia i łatwością w czyszczeniu. Preparaty silikonowe polecane są do pokrycia tynków cementowo-wapiennych, wapiennych, cegły oraz tynków syntetycznych. Farby silikatowe najczęściej stosowane są do podłoży mineralnych, np. tynków mineralnych, cementowo-wapiennych oraz betonu.

Jeśli szukają Państwo wysokiej jakości farb elewacyjnych w różnych kolorach, zapraszamy do skorzystania z naszej oferty oraz zapraszamy do odwiedzenia salonu.