gres porcelanowy
Gres szkliwiony, czy polerowany – co wybrać?
1 września 2023
płytki na tarasie
Jakie płytki sprawdzą się na tarasie?
17 stycznia 2024
Show all

Czy warto zastosować płytki w salonie?

płytki w salonie

Ceramika od wieków zdobi wnętrza domów, a współczesne technologie sprawiają, że płytki ceramiczne stają się coraz bardziej atrakcyjnym wyborem pod względem estetyki i funkcjonalności. Salon, jako serce domu, jest miejscem, w którym spędza się dużo czasu z rodziną i przyjaciółmi, dlatego warto zadbać o jego wystrój i wybór odpowiednich materiałów wykończeniowych. Płytki w pokoju dziennym mogą okazać się doskonałym rozwiązaniem. Czy warto się na nie zdecydować?

Jakie zalety ma położenie płytek w salonie?

Wybierając materiał na podłogę czy ściany w salonie, warto zwrócić uwagę na zalety płytek ceramicznych. Przede wszystkim są one niezwykle trwałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne, takie jak zarysowania czy uderzenia. Dzięki temu nawet intensywne użytkowanie salonu nie będzie prowadziło do szybkiego zużycia powierzchni. Ponadto płytki ceramiczne są odporne na działanie wilgoci, co sprawia, że mogą być stosowane również w miejscach narażonych na kontakt z wodą, jak na przykład w pobliżu tarasu czy wyjścia na ogród.

Kolejną zaletą płytek jest ich łatwe czyszczenie — z łatwością można je utrzymać w nienagannym stanie. Wystarczy regularne mycie środkami przeznaczonymi do tego typu powierzchni, aby cieszyć się estetyczną i higieniczną podłogą w pokoju dziennym. Wysokiej jakości płytki są dostępne w Biesiadeckiej — salonie płytek ceramicznym w Długołęce.

Bogactwo wzorów i kolorów płytek ceramicznych

Płytki ceramiczne to nie tylko praktyczne rozwiązanie, lecz także sposób na wyrażenie stylu i upodobań estetycznych. Duży wybór wzorów, kolorów i faktur płytek pozwala na stworzenie unikalnej aranżacji wnętrza salonu. Można zdecydować się na klasyczne białe płytki, które optycznie powiększą przestrzeń i dodadzą jej elegancji, jak i na bardziej odważne rozwiązania, takie jak geometryczne wzory czy imitacje naturalnych materiałów. Dzięki temu można uzyskać efekt ciepłego, przytulnego wnętrza, jednocześnie korzystając z praktycznych zalet ceramiki. Ponadto płytki ceramiczne można łączyć z innymi materiałami wykończeniowymi, tworząc oryginalne kompozycje i kontrasty.