płytki ceramiczne w kuchni
Modne płytki ceramiczne do kuchni. Co jest teraz na czasie?
16 września 2021
projekt łazienki
Wizualizacja jako pomoc w doborze płytek do łazienki
19 maja 2022
Show all

Płytki w aranżacjach salonowych. Porady i inspiracje

płytki

Salon to, jak wiadomo, wizytówka domu. To właśnie do niego zaprasza się gości, to w nim świętuje się z rodziną różnego rodzaju uroczystości. Warto więc, aby każdy element salonu miał elegancki, reprezentacyjny charakter. Nie inaczej wygląda sprawa w przypadku podłogi. Jej rola jest wręcz szczególnie istotna ze względu na to, że stanowi niejako fundament całego pomieszczenia.

Żeby nadać podłodze reprezentacyjny charakter można korzystać z różnych rozwiązań. Czasami najlepsze okazują się panele, a czasami wykładziny. Godnym rozważenia pomysłem jest także wyłożenie salonu płytkami podłogowymi. Elementy te mają wiele zalet zarówno estetycznych, jak i praktycznych.

Właściwości płytek podłogowych

Jedne z ważniejszych aspektów każdej aranżacji to jej kolorystyka oraz wielkość elementów, które ją współtworzą. Nie inaczej jest w przypadku płytek podłogowych. Jeśli chodzi o aspekt związany z barwą, to obecnie królują te płytki, które są utrzymane w jaśniejszych kolorach. Natomiast w kwestii wielkości zdecydowanie na topie są duże elementy.

Duże i białe płytki podłogowe to idealne rozwiązanie dla przestronnego i jasnego salonu z dostępem do dużych ilości światła. Świetnie spełniają one swoją funkcję nie tylko zimą, ale i latem. A to dlatego, że bez problemu współgrają z ogrzewaniem podłogowym.

Jeżeli ktoś nie chce decydować się na zupełnie białe płytki na przykład z powodu ryzyka zabrudzeń, to może wybrać elementy w kolorze kremowym. Równie dobrze spełnia on swoją funkcję w jasnych przestrzeniach. Zaś w sytuacji, w której chce się mieć naprawdę gładką powierzchnię, można wybrać płytki podłogowe z wąską fugą, która jest prawie niewidoczna.

Podsumowując, płytki podłogowe w salonie to opcja, która jest zarówno estetyczna, jak i elegancka, a jak wiadomo, te pojęcia nie zawsze idą ze sobą w parze. Czasem coś może być co prawda na czasie, ale kosztem tego jest nadmierna ekstrawagancja. Płytki podłogowe są zaś perfekcyjnie stonowane i dzięki temu są w stanie dodawać każdej kuchni niepowtarzalnego blasku.