płytki
Płytki w aranżacjach salonowych. Porady i inspiracje
22 stycznia 2022
kobieta oparta o framugę w biurze
Dlaczego warto skorzystać z profesjonalnych usług projektowania wnętrz?
26 września 2022
Show all

Wizualizacja jako pomoc w doborze płytek do łazienki

projekt łazienki

Dobór płytek do łazienki to spore wyzwanie w związku z tym, że pomieszczenie realizowane jest najczęściej na lata. Dlaczego wizualizacja jest dobrym rozwiązaniem?

Rola wizualizacji

Koncepcja ujęta przez projektanta salonu Biesiadecka stanowi bardzo wygodne rozwiązanie. Przede wszystkim przedstawia założenia. Pozwala to na dokonanie oceny koncepcji, która w dowolnym momencie można zmienić. Niekiedy trudno jest wyobrazić sobie zamysł, jednak dzięki programom komputerowym przestaje to być problemem. Oszczędza to też czasu pracownikom firmy. Ważny jest także fakt, że w ten sposób można przygotować wiele wariantów i dokonywać różnych modyfikacji. Jak istotna jest ta metoda w doborze płytek? Warto ją zlecać za każdym razem, ponieważ stanowi spore ułatwienie. Należy do tego zadania nająć profesjonalistów, którzy mają gust, doświadczenie i znają się na trendach.

Właściwy dobór płytek

Wizualizacja łazienki lub innego pomieszczenia znacznie ułatwia dobór płytek. Dlaczego? Tworzona w komputerze koncepcja uwzględnia wiele rozmaitych elementów: wannę, kabinę prysznicową, pralkę, toaletę, bidet, umywalkę, szafkę, podgrzewać. Można ustalić, jak będzie się prezentowała całość i w jaki sposób rozstawić poszczególne wyroby. Dotyczy to także doboru faktury i kolorystyki — pamiętaj, że jasne barwy optycznie powiększają przestrzeń. Całość nie będzie zdawała wizualnie egzaminu, jeśli płytki wybrane do łazienki będą zwyczajnie odstawać od reszty. Idealne wyposażenie jest elementem stałym wizualizacji. Projektant dobiera kolejne płytki lub łączy je i w ten sposób powstaje propozycja. Niekiedy może się wydawać, że pewne zestawienie będzie idealne, a po realizacji okazuje się zupełnie inaczej. Wówczas pojawia się problem związany z tym, że albo akceptowana jest całość, albo musi zostać wykonany kolejny remont. Wizualizacja pomaga uniknąć problemu. Od razu przedstawia finalny kształt i wygląd pomieszczenia. To bardzo wygodne rozwiązanie oszczędzające czas i pieniądze.