różne rodzaje płytek ceramicznych
Klasa ścieralności płytek. Jakie ma znaczenie?
9 stycznia 2023
próbki płytek kuchennych
Jakie płytki wybrać do kuchni?
10 maja 2023
Show all

Trendy w projektowaniu łazienek 2023

projekt łazienki

Przyglądając się ostatnim projektom wnętrzarskim, można zauważyć, że łazienka przestała być miejscem, które spełnia wyłącznie funkcję użytkową. Coraz większy nacisk kładzie się na estetyczną stronę tego pomieszczenia, ponieważ łazienka może być również idealną przestrzenią na relaks po długim i stresującym dniu. Powinna być ona więc wyposażona we wszystkie sprzęty potrzebne do wykonywania zabiegów pielęgnacyjnych i kosmetycznych, ale warto również skoncentrować się na jej wystroju. Wnętrze łazienki ma bowiem potencjał do wywoływania dobrego nastroju i wewnętrznej harmonii.

Aranżacje nawiązujące do natury

W ostatnich latach ogromna liczba projektów wykorzystuje naturalne elementy. W salonach i sypialniach coraz częściej pojawiają się drewniane akcenty, tkaniny, które nie są syntetyczne, a także dekoracje w postaci żywej roślinności. Trend ten dociera również do łazienek! Za pomocą odpowiednich płytek ceramicznych można stworzyć oryginalny wystrój, który będzie odnosił się do przyrody. Najmodniejsze w tym sezonie będą barwy ziemi, zatem dobrze jest poszukać płytek w kolorze przygaszonego brązu, ochry lub oliwki. Jeśli nie jesteś pewien, czy aranżacja tego typu na pewno Ci się spodoba, skorzystaj z wizualizacji łazienek we Wrocławiu! To najlepszy sposób na przetestowanie różnorodnych rozwiązań i wybór najbardziej atrakcyjnej propozycji.

Czy warto zdecydować się na naturalny kamień?

Natura to nie tylko drewno i rośliny, ale także kamień. W najnowszych trendach dominuje granit, marmur oraz kwarcyt, choć powodzeniem cieszą się także ich imitacje. Dzięki niemal nieskończonej ilości odcieni i wzorów, każda łazienka może stać się wyjątkowa. Kamień umożliwia dyskretną dekoracyjność wnętrza przy jednoczesnym zachowaniu umiaru i prostoty, do których zachęca minimalizm.