projekt łazienki
Wizualizacja jako pomoc w doborze płytek do łazienki
19 maja 2022
kobieta trzymająca próbki płytek
Płytki podłogowe a płytki ścienne. Jakie są różnice?
4 listopada 2022
Show all

Dlaczego warto skorzystać z profesjonalnych usług projektowania wnętrz?

kobieta oparta o framugę w biurze

Przez projektowanie wnętrz należy rozumieć jednocześnie ich funkcjonalne zagospodarowanie oraz dekorację. Dobrze zaprojektowane pomieszczenia efektywnie spełniają swoje zadania, a także po prostu dobrze wyglądają. Aranżacja wnętrz polega na właściwym zaplanowaniu wszystkich elementów – od wyglądu ścian i podłóg, przez gatunek i umiejscowienie mebli, aż po estetykę detali. Podczas budowy domu lub remontu mieszkania należy podjąć ogromną ilość decyzji związanych z tym, jak kolejne pomieszczenia będą się prezentować. Planowanie wymaga sprawdzenia wielu różnych możliwości, oszacowania ceny rozwiązań oraz prób zestawienia ze sobą dużej liczby składników w celu skomponowania spójnego stylu. Samodzielne projektowanie może przyprawić o prawdziwy ból głowy. A może… trzeba poprosić o pomoc specjalistę?

Jak pracuje projektant wnętrz?

Zawodowy projektant wnętrz ma niezbędną wiedzę i doświadczenie, by szybko określić potencjał przestrzeni, w jakiej ma pracować. Zna najnowsze trendy, wie, jakie rozwiązania sprawdzają się w praktyce, a także orientuje się w cenach materiałów. Jego kompetencją jest szeroka perspektywa – projektant rozumie, jakie płytki ceramiczne podkreślą zarówno fakturę mebli, jak i spełnią cele użytkowe.

Komunikacja z klientem

Podczas pracy projektant wnętrz musi stworzyć własną wizję w oparciu o oczekiwania klientów, a także ich indywidualne cechy. Plan powinien nie tylko odpowiadać na potrzeby przyszłych użytkowników pomieszczeń, ale również uwypuklać to, kim oni są. Podstawowym narzędziem projektanta jest wizualizacja, za pomocą której może on zobrazować swoje pomysły i łatwo je zweryfikować. Dopiero po ich akceptacji przez klienta, projektant sporządza wykaz materiałów wykorzystanych w aranżacji. W odpowiednio zaprojektowanym domu po prostu dobrze się żyje.